Čtenářská výzva 2016

3. ledna 2016 v 11:12 | Any |  Jsem čtenářem
Ahoj, jak jsem slíbila, tak také dělám a je tu první pořádný článek roku 2016!

Nikdy mě to nijak zvlášť nelákalo. Číst knížky na povel, to mě moc nezajímalo. Ale letos jsem si řekla, že bych měla začít číst víc, pokud se chci brát za pořádného čtenáře. A tak, když jsem na jedné sociální síti viděla odkaz na tuto Čtenářskou výzvu 2016 řekla jsem si, že dvacet knížek není zas tolik, abych se nemohla aspoň pokusit o splnění.


Na této výzvě se mi líbí, že je propojena se stránkou Databáze knih, kam vás po klinkutí na jednotlivé odkazy úkolů přesunou do speciálních diskuzí. V těchto diskuzích si čtenáři navzájem pomáhají ke zdárnému dokončení celé výzvy tím, že si radí jednotlivé tituly, když už jste se svou fantazií v koncích. To se mně, jako pořád ještě dost nezkušenému literárnímu nadšenci, bude dozajista hodit.

Některé úkoly jsou celkem jednoduché a podle mě dávají dost široký prostor pro výběr titulu, např. Kniha od českého autora.

Jiné mi přijdou naopak dost složité a bude nejspíš velmi úzký výběr, jako u Knihy poprvé vydané v roce 2016.

U dalších budu určitě potřebovat pomoc od jiných zkušenějších čtenářů, jako třeba u Knihy od autora píšícího pod pseudonymem.

Ale to je jen zlomeček toho, co budu muset přečíst. Úkoly mi přijdou celkem zajímavé a jak už jsem někde četla, tyto výzvy člověka dostanou i ke knížkám, které by možná v životě nečetl, nebo by se k nim dostal až postupem dalšího času.

Já pevně doufám, že se této výzvy zhostím úspěšně a na konci roku 2016 se budu moci pochlubit tím, že jsem splnila Čtenářskou výzvu pro rok 2016.

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama