Světlé dnešky

4. listopadu 2015 v 17:26 | Any |  Jsem skoliotikem
Před půl rokem jsem vám psala článek s názvem Světlé pozítřky?? Půl rok se se šesti měsíci sešel a já byla opět v Brně. "HURÁ!!"

Vezměme to stručně. Nebo ne?? Ale ano!

Jelikož jsme měli na programu ještě jednu záležitost, ke které se tu nechci vyjadřovat, tak jsme byli odkázáni spěchat. Naštěstí o všem doktor i sestra na evidenci věděli, a tak nebyl žádný větší problém, být vzatá přednostně. Jinak řečeno, nečekala jsem celý den.

Asi za dvacet minut od příchodu jsme byly s mamkou zavolány a po dalších deseti minutách čekání před ordinací, poslány na rtentgen. Tam jsme sice čekaly asi třičtvrtě hodiny, ale co jsme mohly dělat. Tam o našem spěchu nevěděli. Nicméně jsme všechno stihli, což je v této chvíli vedlejší. Do ordinace jsme byly pozvány ihned po příchodu z RTG, i když jsme ještě chvíli čekaly, než doktor skončí s předešlou pacientkou.

V ordinaci proběhla prakticky klasická prohlídka. Pan doktor se mě nejprve zeptal na pár věcí ohledně mého nošení a vysazení na noc, ale to trvalo jen pár minut. Pak si prohlédl RTG snímek a koukl na páteř i, takříkajíc, naživo. Ze snímku usoudil, že čekal, že po noci a pětihodinové cestě mnohem větši zhoršení.

U toho se na chvíli zastavme. To si jako myslel, že je moje páteř jako guma, co pustíte a vrátí se do původního stavu?? To mé páteři, chudince křivé, tak nevěřil?? Jak se asi mohla cítit?? Já se teda cítila celkem překvapeně, protože jsem nepočítala s tím, že on s něčím počítal.

Ale vraťme se k jádru pudla. A nejdůležitějšímu oznámení dne, které asi nikoho nezajímá. Doktor mi řekl, že můžu začít postupně odkládat ortézu. Popíšu vám jak to bude probíhat, protože se to zase musím naučit nazpaměť. Proč?? Před včerejší kontrolou jsem taky každému, kdo se zeptal, musela vykládat to samé, co těm předtím. Že mám na noc a cestu tam ortézu sundat a podle toho se uvidí, jestli se už začne odkládat nebo ne. Vidíte, jak to mám naučené?!

Ale to už jsme zase odskočili od tématu. Jelikož jsem doktorovi řekla, že můj denní režim v ortéze je asi 22 hodin, tak mi dal návod na další užívání. Každý týden mám ubírat dvě hodiny a zastavit se na 12 hodinách denně, s tím, že v ortéze budu stále spát a doplním to pár hodinami přes den. Což je vlastně fajn. Do školy to nosit můžu, nemusím... Jak se mi bude chtít a jakou budu mít náladičku.

Takže jaký je verdikt?? Spokojenost.

Na kontrolu zase za půl roku, což jsem ráda, a do té doby mám opět klid. Mám aspoň čas, začít postupně nakupovat oblečení a jiné, mně dosud odpírané, záležitosti.

Tenhle půlrok si patřičně užiju, protože taky může být v ortéze poslední!

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 4. listopadu 2015 v 21:27 | Reagovat

To zní skvěle :) Nevím, jestli to můžu přirovnávat, ale mě v pondělí dávají dolů rovnátka, tak se už moc těším :)

2 chantalumbrella chantalumbrella | Web | 11. ledna 2016 v 18:43 | Reagovat

To ti závidím, já tohle nezažila :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama