Wattpad

30. října 2015 v 13:47 | Any |  Jsem čtenářem
Možná jste o této stránce už slyšeli, a jestli ne, tak vám o ní něco málo povím já.

Na Wattpad jsem narazila poprvé v jednom z dílů Stejkova Dotykáče. Celkem mě to zaujalo, ale zvláštní pozornost jsem tomu nevěnovala. Ovšem před dvěma dny jsem se odvážila založit si svůj vlastní účet na Wattpadu.

Proč?? Přiběh je celkem nudný. Do školy jsem měla za úkol vymyslet básničku na určené téma (Karel IV.). Přinesla jsem jí tam a dala paní učitelce přečíst. Respektive dvěma učitelkám. Naší třídní se to dost líbilo, sice mi tam pár chybiček vytknula (to by nebyla ona), ale celkově ji shledala velmi vydařenou. Ta druhá z toho byla totálně nadšená. Prý si zprvu myslela, že je to od někud okopírované. To vážně nebylo.

A tahle storka, tento nepatrný impulz mě přiměl k tomu, abych se psaní začala věnovat víc. Jasně, mám blog, který mě neskutečně baví a snad nikdy jsem neměla koníček, který by mi vydržel déle, než jeden školní rok, ale není to takové to tvůrčí psaní, při kterém mohu rozvíjet svou fantazii, ukázat, co ve mně doopravdy je!

Tady může přijít další "vždyť". Vždyť přece můžeš psát na blog i příběhy. To sice ano, ale blog jako takový mi nepřijde úplně vhodný k prezentování vlastních literárních pokusů. Jistě, je tu nespočet blogerů a blogerek, kteří na svých stránkách vydávají povídky a básničky, ale ti k tomu mají svůj blog přímo určený. Já mám svůj blog na to, abych si občas přiměřeně postěžovala, abych vám napsala svoje názory, abyste se dozvěděli, co se v mém životě děje.

Wattpad mi přijde jako dokonalá stránka, kde si můžete nejen vytvořit vlastní knihovnu plnou příběhů, které jinde nenajdete, ale hlavně jako příležitost ověřit si svoje psací schopnosti. Schopnost prosadit se, zjistit, zda ve vás opravdu něco je.

To co mi přijde na téhle stránce vážně super je to, že máte zajištěná autorská práva (pokud je tedy ke svému dílu připojíte). Máte tak aspoň nějakou záruku, že vaši povídku, román, nebo horor nevydá nikdo jiný.

Také musím upozornit na jednu autorku, respektive její "knihu", kde dává, dle mého názoru, velmi užitečné rady při začátcích ve psaní. Alespoň mně to často pomáhá. Stačí si do vyhledávače na Wattpadu zadat "Manuál pro autory" a pustit se do vzdělávání. Vážně, velmi užitečná věcička.

Na závěr bych si ještě ráda udělala reklamu. Ať už Wattpad máte, nebo ne, ať už jen na čtení, nebo sami píšete, jukněte se na můj profil pod názvem AnyBloger (ano, velmi originální). Začala jsem se psaním vlastního "románu" a doufám, že se mi aspoň trošku povede.

To by bylo pro dnešek všechno. Pokud rádi čtete, tak si Wattpad určitě založte. Jistě si tam najdete spoustu zajímavých titulů a ještě zajímavějších autorů.

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 P. P. | Web | 4. listopadu 2015 v 10:05 | Reagovat

Wattpad znám a myslím, že tam účet mám taky, protože před pár lety jsem hodně skládala básničky. Každopádně se chci zeptat, jestli tu svou básničku nechceš zveřejnit zde na blogu. Ráda bych si ji přečetla :)

2 Any Any | Web | 4. listopadu 2015 v 16:56 | Reagovat

[1]: Možná se o ní někdy v budoucnu rozdělím. :-D

3 Kory Kory | Web | 4. listopadu 2015 v 21:17 | Reagovat

Mám wattpad taky a upřímně, přijde mi to tam dost hrozný :D. Asi jsem špatně hledala nebo zkrátka na to nemám štěstí, ale příběhy, který jsem tam u cizích lidí viděla, byly ještě větší hovadiny než bych se obávala :D (a to ikdyž to srovnávám s příběhy na mém wattpadu, které jsem vlastně občas ani nepsala já, ale mí neřestní přátelé. Což jsou taky jediní lidé, od nichž se příběhy na wattpadu dají číst.) je to prostě snůška trusu bez jakékoli stopy originality a znalosti češtiny a interpunkce. Ne že bych se považovala za znalce, ale.. (a na tvůj se kouknu. Konkrétní lidi mě zajímají více. Doufám, že před nebo za kapitoly nepíšeš takový ty kecy ve stylu "včera se mi nechtělo psát tak je to tu až dneska, doufám že se těšíte a bude tady spousta vašich reakcí <3..." )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama