Super Any

17. září 2015 v 18:48 | Any |  Zaostřeno na mě
Jen tak, bez důvodu mě napadlo téma o tom, jakou superschopnost bych chtěla mít (kdybych jí mít mohla).

Protože filmy o superhrdinech zaplavují celý svět a já jsem si tak jednou říkala, "A co já??"

Hodně často by chtěli lidi umět létat. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, co by tomu museli obětovat?? Třeba by byli po každé hodině létání unavení na celý den. Navíc pochybuju, že by dokázali létat bez povšimnutí okolí. Bylo by to hodně riskantní a to bych podstupovat nechtěla. Proto bych tuhle svoji superschopnost ani nevyužila a to by byla přece škoda, no ne??

Já bych chtěla spíš něco nenápadného, o čem by jentak někdo (nikdo) nevěděl. První, co vás asi tak napadne je schopnost neviditelnosti. Moct chodit tam, kam ostatní nemůžou, poslouchat tajně cizí rozhovory a, a dál mě toho nic moc nenapadá. Neviditelnost mi přijde dost nevyužitelná a neperspektivní. Poslouchat tajně lidi můžu i jinak a bez porušování zákazů vstupů se klidně obejdu.

Co takhle umět předvídat, co se stane?? Tak to už jsem snad zavrhla před tím, než mě to napadlo. Naprosto k ničemu. Jsem zastáncem názoru, že co se má stát, stane se a vědět o tom dopředu?? Beztak bych dokázala předpovědět jen ty špatné věci a to nepotřebuju vědět dopředu. Žít s pocitem, že se má stát něco hrozného a neumět tomu zabránit?? Nechtěla bych!

Co takhle teleportace?? Šetřila bych životní prostředí, protože bych nepoužívala auta a jiné prostředky. Ale jaké by to mělo opět podmínky?? Přenos pouze na kratší vzdálenosti, například. Takže pápá Kanado. Navíc je to opět takový způsob, při kterém se musíte někam schovat a opět se snažit přenést někam za roh. Ono zjevení se uprostřed davu lidí není asi zrovna příjemné a budete muset co vysvětlovat. Navíc, co když byste se ztratili v nějaké jiné dimenzi?? Nedostali byste se pryč za žádnou cenu a nadobro zůstali v nějaké černé díře.

Mně se líbí čtení myšlenek. Vždycky jsem měla ráda přehled a s tímhle vylepšovákem by to šlo. Vždycky se začít soustředit na to, co chceme vědět a hned by nám to vyplynulo na mysl. Věděla bych, kdo si o mně co myslí a to je hlavní důvod, proč bych chtěla číst myšlenky. Uměla bych zjistit, komu nevadím, kdo mě má rád, komu se líbím a komu se naopak raději vyhýbat, protože mě nemůže ani vystát. Dokázala bych rozpoznat, jestli mi všichni říkají opravdu to co si myslí. A to se vždycky hodí.

A teď zpátky na zem. Superschopnosti bohužel jentak někdo nemá a i kdybych nebyla jen tak někdo, asi bych o nich už dávno věděla.

Nicméně představa je to pěkná, tak proč si aspoň nepředstavovat, jaké by to bylo, kdyby...??

Když budete chtít, můžete mi napsat, jakou superschopnost byste si vybrali vy. A nemusí to být jenom některá z těch mých zmíněných, protože fantazii se meze nekladou.

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama