Hovno hoří

9. září 2015 v 18:29 | Any |  Jsem čtenářem
Když nevím co napsat, zaručeně mě vysvobodí přečtená knížka, na kterou vám nesmím zapomenout dát referát.

Tentokrát jsem ani ne za týden přečetla velice dobrou knížku Hovno hoří od Petra Šabacha. Začala jsem asi v úterý 1. 9. a skončila v neděli večer 6. 9. Knížka má asi 122 stran.

Knížku mám z knihovny a přečetla jsem si jí tak trochu na doporučení sestry, která jí měla přede mnou. To doporučení znělo asi takto: "... když jsou podle tý knížky natočený Pelíšky a Pupendo, tak aby to nebylo dobrý." A bylo rozhodnuto. Pelíšky i Pupendo jsou mé velmi oblíbené filmy a tak jsem se těšila na to, co jiného mi ještě přinese.

Hned první příběh byl velice identický svým obsahem k jedné ze scén z Pelíšků. Měřili medvěda. I když se v této části jménem Sázka neobjevovala žádná rodina Šebkových, ale dva štamgasti, kteří se přeli o naprosto totožnou věc jako již ve zmíněném filmu. Ale pouze u mědvěda to nezůstalo. Samo sebou, že se také sázeli, kdo vydrží déle nedýchat. Ale vždyť to musíte znát z toho filmu.

Ovšem druhou ze tří částí, část s názvem Bellevue, si nedokážu do teď s žádným z filmů spojit. Buď tam vážně žádná spojitost není, nebo si to zmíněné pojítko nedokážu vybavit. Každopádně se tentokrát jednalo o šestičlennou rodinu - rodiče, dva syni, nejmladší dcera a dědeček. Jelikož jsem vám u prvního příběhu prakticky vyzvonila všechen děj, u této kapitoly si ho takticky nechám pro sebe.

Poslední ze tří částí knihy se jmenuje "Voda se šťávou". Tato kapitola je nejdelší a asi také nejlepší. Z již známých situací vám mohu zmínit například jídelníček nebo "mrtvého" bratra z Pelíšků a ztracnou náušnici či návštěvu bezdomovce z Pupenda. Ale samozřejmě jich je tam mnohem víc.

Proč mi přijde, že je tento článek pouze o nalákání k četbě na základě scén ze známých filmů?? Do teď možná ano, ale kniha není jenom o tomhle. Je tam i spousta dalších vtipných momentů, které v žádném filmu (doufám) nenajdete. A už kvůli tomu si stojí za to knížku přečíst.

Tak co myslíte, dám vám jasné doporučení?? Asi hloupá otázka, že?? Dle mého názoru je kniha jedním z těch známějších českých děl a možná se i odvážím říci, že patří mezi tu klasičtější tvorbu. Nepostrádá vtip, absurdní situace. Jednoduše čtěte. Není to knížka na měsíc a těch maximálně pár dní byste jí věnovat mohli.

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama