Mrtvá a živá

12. srpna 2015 v 11:56 | Any |  Jsem čtenářem
Po dloouhé době je tu opět nějaký ten "referátek". Nemyslete si, že jsem vůbec nečetla, jen jsem neměla čas napsat článek.

Knížku s tímto tajemným názvem jsem dočetla 18. 7. a po tak dlouhé době si to pamatuju proto, že to bylo den před odjezdem na tábor a kvaltovala jsem, abych jí stihla vrátit do knihovny. Autorkou je Daphne du Maurier.

Velice zajímavý román, ve kterém je hlavní postavou žena, jejíž jméno se vlastně ani nedozvíte. Pracuje jako společnice starší dámy Van Hopperové, se kterou se zrovna nachází v Monte Carlu. Tam se seznámí s Maximem de Winterem, který si jí později vezme za ženu. Maxim je asi rok vdovec a jednou tak starý než je samotná hlavní hrdinka. Po svatební cestě se odebírají na de Winterské sídlo Manderley.

Hrdinka je velmi nesmělá a na Manderley se necítí vůbec dobře. Paní Danversová, žena, která se stará o veškerý chod panství, jí dává jasně najevo, že nikdy nebude opravdovou paní Manderley. Tou totiž bude už na vždy Rebeka. Tedy zesnulá paní de Winterová.

Mimochodem, kolem její smrti je toho také dost tajemného. Za neobjasněných okolností se utopila při vyjížďce na své plachetnici. Byly ty okolnosti opravdu tak neobjasněné pro všechny členy Manderley??

Kdykoli se současná paní de Winterová zmíní o Rebece, Maxim není ve své kůži. Obává se, že je stále zamilovaný do Rebeky a tak je čím dál více nešťastná. Je úplně sama na všechny své starosti a to nikdy není nic příjemného. Tápe ve společenské etiketě, v tom jak to chodí na Manderley a naprosto ve všem, v čem se Rebeka orientovala víc než dobře. Jednoduše řečeno, stín Rebeky de Winterové se vznáší nad celým Manderley a všude, kam se naše hrdinka vrtne.

Jak to nakonec dopadne s ní, Maximem, paní Danversovou a celým Manderley?? To zjistíte, když si knížku přečtete.

Je to vážně román s nádechem detektivky a trochou tajemna. Neobvyklé čtení pro holky, které čtou romány rády. Já určitě doporučuju.

Jinak jsem zjistila, že knížka je asi třikrát zfilmovaná, takže pokud by se vám náhodou nechtělo do čtení (ale opravdu čirou náhodou), tak můžete zkouknout filmy. Já je sice zatím neviděla, ale snad si najdu čas a mrknu se na ně.

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dynium Dynium | Web | 12. srpna 2015 v 12:07 | Reagovat

Zní to hodně zajímavě a napínavě. Až nebudu vědět na co se kouknout, tak si to pustím, protože do čtení se mi opravdu nechce :D :)

2 J. J. | Web | 12. srpna 2015 v 12:09 | Reagovat

Páni, to vypadá dobře, musím se po knížce poohlédnout. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama