Kvalitní vražda

23. června 2015 v 14:51 | Any |  Jsem čtenářem
Další knihou, kterou jsem dokázala přelouskat je Kvalitní vražda od Johna Le Carrého. Můj výtisk má asi 174 stran a dočetla jsem ho, myslím, 16. nebo 17. června.

Knížka je moje vlastní. Koupila jsem si jí v knihovně na burze za 5 korun a bylo to takové oddechovější čtení. Rozhodně u ní nemusíte příliš přemýšlet.

Jelikož se v názvu píše o vraždě, je myslím jasné, že se jedná o detektivku. Respektive se v knize řeší vražda (a to já za detektivku považuji). Děj je cekem napínavý a až do posledního okamžiku si nemůžete být jistí, kdo je vlastně vrah. Jen jedno vám prozradím, zahradník to vážně nebyl.

Hlavní postavou, která to tam celé tak nějak řeší, je George Smiley. Není to detektiv, ale prostě chlápek, kterému se o vraždě zmíní jeho známá, která ho žádá o pomoc. Tou známou je slečna Brimleyová, která se o vraždě dozví prostřednictvím dopisu. Ale nic víc vám raději prozrazovat nebudu.

Snad jen to, že téměř celý děj se odehrává v anglickém městečku Carne. Zavražděnou je paní Rodová, manželka profesora na tamější univerzitě. Dále tam také vystupuje profesor Fielding (snad jsem to napsala správně) a další členové profesorského sboru.

Celá ta vražda je tam popisována dosti brutálně a ten, kdo má alespoň kapku představivosti, by měl být předem upozorněn, že je-li slabší povahy a žaludku, četní by si měl rozmyslet. Nebo přeskočit vraždící pasáž. Jinak je kniha prakticky neviná a žádný krvák to není.

Jak už jsem psala, čtení bylo odpočinkové a nepříliš náročné. Jelikož mám ráda detektivky a napínáky, knížka se mi tím pádem líbila.

Tak tedy, knížku doporučuji, ale asi spíš těm, kteří mají rádi detektívky. Ale to je asi s každou knížkou, každý má svůj vkus a všichni nemůžou číst to samé.

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama