The Book Thief - Zlodějka knih

16. května 2015 v 10:32 | Any |  Jsem čtenářem
Dnes bych vám ráda přiblížila mou poslední četbu, kterou jsem, i přes pouhé čtení po večerech, konečně dokončila. Stalo se to dne 6. 5.

Touto knihou je Zlodějka knih jejímž autorem je australský spisovatel Markus Zusak. Dostala jsem jí od sestry k Vánocům a někdy na konci ledna jsem s četbou začala. Nechápu, jak jsem mohla na počátku čtení, nemít knihu v ruce třeba týden. Ano, jak už jsem zmínila, četla jsem jenom po večerech, ale stejně.

I na školních referátech tohle nesnáším a to je odvyprávění celého děje najednou, kdy už nemá cenu knížku číst, a proto se to budu snažit i tentokrát zaobalit tak, abyste se toho dozvěděli co nejmíň.

Nejdřív trochu oběcněji. Hlavní, co vám chci říct je, že se mi knížka moc líbila. 526 stránek zábavy, napětí, strachu a občas i slz. Vážně moc pěkný. Tlesk, tlesk. Jelikož mám celkem ráda knížky s tématikou 2. světové války, tak to bylo přesně něco pro mě.

Malá Lisel Memingerová přijíždí ke svým pěstounům Hansi a Rose Hubermannovým, kteří žijí v malém městečku u Mnichova. Má kamaráda Rudyho Steinera, který bydlí ve stejné ulici jako ona. A to je k hlavním postavám všechno, protože i když bych vám jich mohla vyjmenovat mnohem víc, je tu dost velká možnost, že bych vám vyzradila dosti důležité části knihy.

Jednu radu pro vás mám. I když už je kniha zfilmovaná, nejdřívě si jí přečtěte. O téhle "problematice" budu taky v budoucnu psát, ale vážně, nechte vaší fantazii volné otěže. I na samotný trailer jsem se podívala až po přečtení a byla jsem překvapená. Bylo to úplně jiné, než v mých představách, ale byla jsem ráda, že jsem si to své vymyslela po svém.

Za Zlodějku jsem určitě ráda, protože to bylo zase trochu jiné čtení. Jelikož jsem ještě žádnou knížku, která by se odehrávala za druhé světové války a přitom byl děj zasazen do Německa, nečetla (ale určitě jich je mnoho).

Na závěr, Zlodějka je čtení, myslím si, pro jakoukoli věkovou skupinu. Doufám, že jestli se pro přečtení rozhodnete, tak že nebudete litovat.Ještě bych ráda přidala pár organizačních informací. Článků o čtení a knihách bych ráda psala víc a tak doufám, že i tento formát vás bude bavit.

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 P. P. | Web | 19. května 2015 v 21:34 | Reagovat

Knihu jsem nečetla, viděla jsem jen film. Snímky s tímto námětem příliš nevyhledávám, ale když mám příležitost, ráda se podívám, protože mi to není úplně lhostejné. Zvlášť když si člověk uvědomí, že to není vymyšlený námět...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama