Kniha vs čtečka??

21. května 2015 v 15:22 | Any |  Jsem čtenářem
Jak už jsem předesílala, na knihy bych se v budoucnosti chtěla zaměřit kapku víc. A dnes je tu již častokrát zmiňovaný souboj dvou nesmiřitelných soků.

Když opomenu lidi, kteří nečtou vůbec, tak je ten zbytek rozdělen na dva tábory: čtečkaři a knihomolové. Moderní osoby, které se nebrání novým vymoženostem, proti človíčkům, kteří ctí nějaké zaběhnuté pořádky a i když se novému nebrání, tradice je tradice.

Ještě bych chtěla upozornit, že jsem se čtečkou nikdy nepracovala a soudím jen podle toho, co vím a co jsem si přečetla. I tak vás prosím o neodsuzování za hodnocení věci, o které vím téměř nic.

+ KNIHY: ať už si koupíte knihu fungl novou, nebo někde na burze (třeba jako já v knihovně za pět korun), zjistíte, že většinou krásně voní. A ne, nečichám běžně ke knížkám. Také si ji můžete založit nějakou stylovou záložkou. Já jsem si třeba jednu vyrobila a je celkem povedená. Dáte si je do knihovny a to je taky plus. Já jsem se v poslední době zamilovala do knížek a čtení a jednou bych vážně chtěla knihovnu plnou knížek od podlahy po strop. Vypadáte s ní chytře. Sečtěle a inteligentně. Navíc začtené lidi se opováží jen málokdo vyrušit a když už to někdo opravdu udělá, máte si aspoň při špatné náladě na koho vylít vztek.

- KNIHY: jsou trochu těžší než čtečka, i když jsem čtečku neměla nikdy v ruce, soudím, že některé knihy těžší budou. S váhou souvisí i velikost. A tak vám jistě nebude vadit, když napíšu, že některé jsou i dost silné. Samozřejmě kvůli příběhu takové být musí a já je za to neodsuzuju, ale při cestování je to trochu nepraktické.

+ ČTEČKA: je tedy určitě skladnější a lehčí. Ať už jedete MHD nebo ještě někam dál. Když jedete někam na dýl, nepotřebujete speciální tašku na knihy (vím, že je někdo schopen přečíst knihu za týden). Co jsem se dočetla, tak čtivo se dá stáhnout jak za peníze tak i zdarma, takže cenu je tu dost těžké posoudit. Ale do + klidně zařadím ty zadarmo. Pro ty, co mají málo životního prostoru, nebo prostě jen nemají rádi další "lapače prachu", je určitě výhoda, že mají všechny knížky v jendom. V takové malé knihovně.

- ČTEČKA: u této mé domněnky mi kdyžtak napište, jak to funguje. Nevím totiž, zda se může stát při velkém požkození (a to hlavně paměti), že vám všechny nakoupené knihy jednoduše zmizí. Ale jestli jo, tak mi potom připadá, že knihovna je bezpečnější (pokud k vám zrovna nepřijde nějaký knižní zloděj). Další jsou teda ty druhé a to konkrétně ty stahované za peníze. V tomto ohledu bych shledávala knihy výhodnější, protože narazíte-li na nějakou burzu nebo prostě na Levné knihy, dají se získat opravdu dobré kousky za opravdu dobrou cenu.

Ke každému bodu jsem se snažila dát stejně výhod a záporů jak pro knihu, tak i pro čtečku (abych nebyla osočována za nadržování).

Vím, že je to možná nefér, ale stejně jsem pořád pro KNIHU!! Čtečky mají určitě své nesporné výhody a neodsuzuji ty, kteří je používají, protože určitě ví proč. Jenže knihy mají pro mě pořád a stále své jedinečné kouzlo a já jen doufám, že tohle období, kdy děti berou četbu jako ztrátu času a raději se dívají na film, přečkají bez větší újmy. Vždyť i ty filmy se musely podle něčeho napsat a natočit.

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 21. května 2015 v 15:33 | Reagovat

Já jsem rozhodně a 100% pro knihy :) .. U čteček vidím jako plus jenom tu skladnost :) .. Taky jsem nedávno o knihách psala .. Nicméně - čtečky umí zakamuflovat tu délku ... a to mě upřímně občas trochu štve :D

2 P. P. | Web | 30. května 2015 v 17:38 | Reagovat

Tenhle článek taky chystám.
Je mi úplně jedno, jak moc je čtečka praktická - přece nemohou být klasické papírové knihy nahrazeny elektronikcou krabicí! Takže - ne, raději knihu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama