Co nás učí sourozenci

1. května 2015 v 18:18 | Any |  Zaostřeno na mě
Dalším (ne)vybraným tématem je "Co nás učí sourozenci". Toto téma byste našli v prvním záříjovém týdnu roku 2014.

A zrovna k tomuto tématu mám hodně co říct. A zaručeně ne z té strany, která učí.

Možná jste už z některých mých článků pochytili, že mám sourozence. A ti bystřejší možná i to, že je to sourozenec starší. Ovšem jen ti nejlepší ví, že je to starší sestra. Pokud jste to zrovna Vy, tak Vám tleskám!!

I když tuto starší sestru vyvádím pořádně a často z míry (slušně řečeno), v mém útlém dětství mi stačila předat mnoho užitečných rad a zkušeností (nyní je to spíš naopak).

A co že mě to vlastně naučila?? Jaká to životní moudra mi předala?? Dnes bych tu ráda vyzdvihla věci, či lépe řečeno dovednosti, které ze mě udělaly jiné dítě, které se vymykalo kontrole.

Jelikož máme se sestou podobné geny (což mi došlo až teď), tak se ve svém nižším věku také dosti snažila lidi ve svém okolí poučit. A protože jsem byla nejblíž, vybila se na mně. Má sestřička měla totiž už od dětství sklony k učitelství. Hrály jsme si na školu a hádejte kdo byl žáčkem?? Opět tleskám těm nejdůvtipnějším a správnou odpověď snad ani nemusím psát.

Tímto způsobem mě sestra naučila hlavně číst. Pamatuju si, že jsme měli ve školce takovou tlustou a starou naučnou knížku pro děti, kterou jsem si prohlížela i u babičky. Ale u babičky byla trochu potrhaná a tak vím, že jsem si jí přečetla i ve školce. Taky mi moji současní spolužáci, kteří se mnou sdíleli i léta předškolní, připomínají, že jsem jim před spaním četla, ale to si ani moc nevybavuju.

Uměla jsem i počítat. Jendou se mi nějak nechtělo spát a tak jsem počítala. Počítala jsem po jedné a počítala jsem dlouho. A jestli si dobře pamatuju (a to si takové blbosti pamatuju), tak jsem se dostala až někam přes 500. A pak že počítání oveček zabírá...

A jako poslední z této trojky musím zmínit psaní. To si přesně nepamatuju, že by mě učila, každopádně v první třídě jsem to už uměla. Dokonce i taková těžká písmenka jako psací velké "r"!! Teď ho ale stejně píšu tiskace a žádný radikální rozdíl v tom nevidím.

Po této stránce mě sestra, myslím si, připravila dobře. Ve škole jsem si vydobyla už od počátku nálepku nadaného děvčátka, i když mě štvalo, že se ostatní pomalu ale jistě tohle všechno učí.

Ale stejně si myslím, že jsem si své místo obhájila úspěšně!

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama