Špatný konec jako z pohádky

6. března 2015 v 18:07 | Any |  Témata týdne
To zní divně, co??

Ovšem tato pohádka se bohužel může stát skutečností.

Tou pohádkou je animovaný film Lorax, který jsem viděla asi před třemi lety. Rok 2012 je už dost dlouho za námi, ale i přesto jsem si na něj vzpoměla. Ovšem dnes vám tu nebudu psát o přímém ději tohoto filmu (přesně si ho stejně moc nepamatuju), ale spíše o faktorech, které by bohužel mnohly být naší budoucností.

Tento animák je o klukovi, který žije fajn život v ještě víc fajn městě. Město je jako ze sna, až na jedno, není v něm kromě lidí jiný život. Teď si možná představíte město duchů, které je tmavé a strašidelné. Není tomu tak. Je to krásné místo, s umělými stromy, u kterých si můžete změnit barvu jednoduchým tlačítkem. Toto místo má v rukou takový dost nepříjemně vyhlížející chlapík (jak už to tak bývá, záporáci nebývají hezcí). Tento chlapík se jmenuje O'Hare a víte na čem vydělává?? Prodává lidem vzduch v plastových láhvích.

Za branami tohoto města už to trochu strašidelné je. Zpustošená temná krajina, na které najdete jen pařezy a v dálce jeden starý dům. V tom domě žije člověk, který za touto zpustošenou krajinou stojí, ale naštěstí vlastní ještě jedno semínko stromu (sice to vypadá jako cukrová vata, ale přece jenom je to pohádka).

Celý příběh by tu byl na dlouho, takže pokud vás mé skromné vyprávění zaujalo, tak se na animák rozhodně koukněte. Každopádně to opět dobře dopadlo, stormy začaly růst a Ted se dal dohromady se svou vyvolenou. Proč vám to sem ale píšu??

Nebojíte se, že by to mohla být naše budoucnost??

Dřevo se vykácí a ze vzduchu bude jen velkej byznys. A abych se taky trochu přiblížila k současnému tématu týdne. Ten vzduch by se samozřejmě prodával v něčem lehkém a jednoduše vyrobitelném. V plastu. To se pak bude moc potřebovat a moc využívat a moc vyhazovat. A podmínky pro život budou zase horší.

Plast je podle mě dost velké zlo. Sice se někdy hodí, že je lehký, lehce vyrobitelný (i když ropa mi taky jako moc ekologický zdroj nepřipadá). Víte jak moc se mi líbí staré filmy, kde se mléko nalévá ze skleněných lahví?? Vždycky láhev za dvěře a ráno čerstvé mléko. To už asi nikdy pravda nebude, bohužel. Je to sice nepředstavitelné, ale i v dnešní době občas vídám v obchodě skleněnou láhev s mlékem.

Ne nadarmo tomuto období táta říká "doba plastová". Nedivím se, vždyť je to hrůza. Je fajn, že se láhvě od pití recyklují, ale myslím, že je toho ještě tolik.

O ekologii, plastu, recyklaci a všem co s tím souvisí, by se toho dalo napsat strtašně moc. I přesto doufám, že vám to takto postačí.

Jinak film Lorax můžu doporučit. Je to milý příběh s trochou ekologické hrozby, příjemná kombinace.

Any
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 alexysz alexysz | Web | 6. března 2015 v 19:11 | Reagovat

hovorí sa, že to je ekologické. Možno majú pravdu, ale to, že to je z ropy a obsahuje to veľa chemikálií ktoré ohrozujú náš život, to je akoby vedľajšie. v dnešnej dobe sa musí všetko predávať. za lacno, veľa a rýchlo. až BOOM je toho nadbytok. niekedy nerozumiem ľuďom, ktorí nerecyklujú. od mala som triedil veci, odpad tiež a neviem si predstaviť zahodiť plast niekam inam než do koša s názvom PLAST. tí, čo to robia by sa mali hanbiť.

ps : Lorax som nevidel, ale dám na tvoje odporučenie a stiahnem si ho ;)

Príjemný večer želám :)

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 6. března 2015 v 19:19 | Reagovat

Ten film vůbec neznám, takže díky za tip :-D
Je to těžké, do nás obyčejných lidí se bude celý život hustit, jak musíme třídit a šetřit přírodu a ty velké aglomerace prostě vyrabují planetu aby měli zisky.
Tím samozřejmě nenaznačuji, že recyklování je něco zbytečného.

3 andyy5 andyy5 | Web | 8. března 2015 v 9:41 | Reagovat

Film jsem neviděla....myslím si, že, ale kousek jo..asi :-D Brácha se na to možná díval tak se ho možná jen tak zeptám o co tam šlo :-D. Je to pravda, všichni říkají, že máme třídit odpad a blablabla a sami to nedělají....je to smutné...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama