Radši mít nebo být??

19. března 2015 v 18:41 | Any |  Témata týdne
Dneska bych ráda napsala o tom, že ne všechny věci, které se zdají být na první pohled stejné, stejné jsou. Ráda bych vám ukázala pár příkladů.

  • mít přátele, nebo být přítelem... V tomto případě, bych se hádala i já. Jsem ráda sama a zvykla jsem si na to, že úplně toho nejlepšího přítele nemám. Na druhou stranu se snažím být do jisté míry dobrým přítelem pro své kamarádky, se kterými se rády zasmějeme a hodně si toho řekneme.
  • mít pocit štěstí, nebo být šťastný/á... Tohle možná vyzní zvláštně, ale mně to po zamyšlení přišlo celkem logické. Když máte pocit štěstí, cítíte se tak, máte radost, na vše se těšíte. Šťastní ale být nemusíte. Když jste šťastní, možná o tom ani nevíte, nevnímáte to, prostě jste šťastní. Já si třeba myslím, že jsem teď šťastná. Necítím se tak, ale mám kde žít, co jíst, v čem chodit...
  • mít sourozence, nebo být sourozencem... Na první pohled to samé, ale zdání klame. Mít sourozence může být pro někoho peklo, pro mě osobně je to v podstatě celkem fajn. Jelikož se nikomu nesvěřuju, tak když už na to přijde, je tu jako první moje sestra (pokud ovšem má náladu). Být sourozencem starším je určitě zodpovědnost a jistým způsobem zábava (vezmeme-li na vědomí "týrání" mladších sourozenců). Ti mladší to mají ve všem lehčí, ovšem přijde-li řada na hlídání od těch starších, je to ten pravej Saigon.
  • mít vědomosti, nebo být chytrý... Taky dosti podobná věc a nebyla bych to já, kdybych jí zase nevysvětlila jinak (navíc ta inteligence ke mně jaksi patří). Mít vědomosti je pro mě to, když si sednete do lavice, posloucháte, co učitel říká a pamatujete si z toho něco. Poté své vědomosti využijete, ale možná je za nějaký čas vytěsníte. Ovšem podstata tam někde v šuplíčku zůstane. Být chytrý beru jako něco, s čím se částečně narodíte a nemyslím tím IQ. To, že se umíte učit a do hlavy vám to leze samo. Máte všeobecný přehled. O všem víte něco. O něčem trochu víc.
Takhle to vidím já. Souhlasit můžete, ale nemusíte. Každej má svoje a je svůj.

Každej svůj názor mi klidně napište.

Any
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lilli Lilli | E-mail | 20. března 2015 v 16:27 | Reagovat

Úplně souhlasím s tím, co jsi napsala, cítím to stejně. Špatné je ale, že někteří lidé ten rozdíl opravdu nevidí a když jim to někdo vysvětlí, jenom nad tím mávnou rukou a řeknou, že je to to samý. Super článek, taky jsem se u něj zamyslela (projednou :-D )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama