Jednoduše Pro a Proti

29. března 2015 v 16:04 | Any |  Jsem skoliotikem
Možná se budete ptát, jaká Pro na tom můžu vůbec vidět.

Na té nemoci jako takové není pro, ale ani žádné proti. "Jakto??" ptáte se. Když o ní nevíte, nemáte žadné vědomí o této záležitosti a ani nevíte, že jste součástí tohoto mini společenství křivopáteřníků, nemůžete na ní pro ani proti hledat. To až se o ní dozvíte, a víte, že už jste vědomě součástí, vidíte samá proti.

Záporů má tahle nemoc asi většinu a ani se tomu nedivím. Ať už nosíte ortézu, jdete na operaci, nebo musíte jenom udržovat zádové svaly. Omezuje vás to a to dost. Myslím, že tím mám dost znepříjemněný až zkažený dospívání. A přece jenom je to už jedna etapa života, která se mi nevrátí. A celkově tím mám celej život nějak omezenej.

Párkrát jsem se o tom bavila s kamarádkama. Že bych chtěla nosit co se mi líbí. Dělat co mě napadne. Vždycky mi na to odpověděly, že ony by to určitě nedaly, a že jsem vážně silná. Jo, doktor mi říkal, že spousta holek to prostě nenosí a pak mají problém. Možná, že ony by byly taky ten případ, ale naštěstí pro ně, se to nedozví.

Tohle bude možná znít povrchně, ale vážně si někdy postesknu nad krásným tričkem, které by se mi tak moc líbilo, ale nemůžu ho mít. Nemůžu nosit kraťasy s vysokým pasem a letní šaty. Celý léto se pařím v plastový obludě, která kdyby mohla, tak by odplula na vlně potu, kterej mi přes celej den (a to nejen v létě) prostě ničí život.

Jak už jsem psala v předešlém článku, musíte se vypořádat s nechápavými pohledy, občasnými posměšky, ústrky. Člověka to hodně ovlivní a to buď ve smyslu dobrém, nebo špatném.

Právě tohle pro mě jedno PRO má. Asi mám silnou osobnost, nebo jsem jednoduše jiná duše. Právě jak už jsem psala, s tímhle vším se vypořádat v rámci možností dokážu. Člověku to hodně dá, je na ledasco připravenej a někdy, i když je v šanci víc variant, dokážu odhadnout, co od lidí čekat. S urážkama si hlavu nedělám, jen si říkám, ať už do okolí, nebo jenom pro sebe, že je dost ubohý myslet si o lidech s křivou páteří něco na způsob toho, že jsme divný, jiný, nemáme na něco právo.

Skolioza je svinstvo. Lidi mají kvůli ní jiný žití až do konce. A chápete, že já už si někdy ani nepamatuju na dobu, kdy jsem ortézu neměla?? Jako se rozděluje věk na před Kristem a po Kristu, já mám ten svůj na před ortézou a po ortéze. Život je jinej, možná horší, v něčem lepší. Myslím jinak a mám jinej pohled na svět. Ovšem nemůžu vědět, jakej pohled bych měla, kdybych byla "rovná".

Celej můj život už bude jenom "kdyby".

Any
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 chantalumbrella chantalumbrella | Web | 11. ledna 2016 v 18:23 | Reagovat

Jo s tou silnou osobností! Vypadáš vážně, že jsi dost silná osobnost! Helej se počkej si, prstaneš nosit korzet a budeš ráda, žes ho nosila! Je to svinstvo a v létě máš všechno otlačený, bolí tě a pálí tě kůže, ale mi křivopáteřníci prostě musíme trpět.

S tou módou. Znám to. Strašně moc jsem se chtěla oblíkat jinak než jsem musela a ze začátku, když jsem nosila korzet, tak jsem ho různě maskovala a lidé si ho kolikrát ani nevšimli. Pro mě bylo nejlepší období zima! Člověk na sebe mohl navlíct hrozně vrstev a bylo mu v celku fajn :D
Dvě trika byla z počátku nutností. Jedno pod korzetem a druhé na korzetu :D
MÁŠ NĚJAKÝ barevný korzet nebo čistě bílej?
Chci se zeptat

2 Any Any | Web | 12. ledna 2016 v 6:50 | Reagovat

[1]: Mám s černým perorytem. A před tím, sjem měla černo-bílo-červený. :) Plánuju v budoucnu udělat takovou seznamovačku. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama