Předsevzetí?? Děkuji nechci!!

2. ledna 2015 v 13:30 | Any |  Zaostřeno na mě
Dnes bych vám chtěla říct, co si myslím o předsevzetích a těchto slibech do nového roku. Protože někdy to spíš vypadá, že tyto sliby platí jen na Nový rok a to je sakramentský rozdíl.

Předsevzetí mi v jistých případech přijdou zbytečný. Když si někdo řekne, že chce zhubnout, ale hned ten večer spase pytlík chipsů a nevím co ještě, moc dobře nezačíná. Jasně, říkejte si, že je to NOVOROČNÍ předsevzetí a že to teda platí až od Nového roku. Ale když si něco řeknu a nesnažím se uiž dřív než na začátku, těžko budou nějaké skvělé výsledky.

Tím nechci říkat, že je blbost, dávat si novoroční předsevzetí, ale říct si jenom, že si všichni něco dávají, tak proč se toho taky nezúčastnit, je dost bezúčelu.

Když bych si dávala předsevzetí, tak už s nějakou motivací na konci. Třeba hubnout kvůli klukovi, který se mi líbí. (vím, že tenhle důvod je dost povrchní, ale nic lepšího mě nenapadlo) Cvičit za účelem zpěvnění svalů. (což se dost pojí s tím hubnutím) Přestat kouřit, kvůli svým dětem. A jsou ještě jiné důvody.

Když třeba budete chtít cvičit a hubnout, proč se nedomluvit se svojí kamarádkou a nespojit síly?? Když bude víc lidí se stejným cílem, můžete se navzájem podporovat. Když už to jedna bude chtít vzdát, ta druhá jí podrží. Rozhodně je to lepší, než to dělat bez podpory okolí. Taky je třeba dobrý způsob, plnit předsevzetí na tajňačku. Všechny kolem najednou překvapit plochým bříškem a štíhlýma nohama, to přece stojí za to!

Pořád tu jen kecám o tom, co si vymýšlejí ostatní, ale co vlastně já?? Nesmyslná předsevzetí moc neuznávám a tak ani já si je nedávám. Já totiž hraju na něco kapku jinýho. Věřím spíše na přání a cíle, které bych chtěla nějakým způsobem uskutečnit, ale některé z nich nedokážu ovlivnit.

  1. zbavit se ortézy - to bohužel nijakým způsobem novlivním, tedy nijakým rapidním způsobem. Avšak doktor naznačil, že by se to letos už mohlo povést. Nevím, jestli v dubnu nebo v říjnu, ale letos už snad.
  2. víc cvičit - tak tohle ovlivnit můžu a dost zřetelně. Hlavně na záda musím přidat, aby se můj stav co nejvíc zlepšil. Taky bych měla trochu zhubnout a to vše provedu způsobem na tajňačku. Teda pár lidem, jako rodina a nej kamarádky to řeknu, ale nic moc konkrétního.
  3. malý sen - mám takový malý nápad, či sen, jestli tomu mohu takto říkat. Ten bych ovšem nikomu nerada prozradila. Nevím jestli to vyjde a jestli budu mít dostatek odvahy, ale za zkoušku to stojí.
  4. prázdniny - velké, chcete-li letní prázdniny si hodlám pořádně užít. Důvody vám ještě později upřesním.

Nerada bych, abyste si z tohoto článku odnesli to, že předsevzetí jsou nějaká zbytečnost. Jen si stojím za názorem, že se s nimi musí umět zacházet. Ještě jednou a nyní už slibuji, že naposledy, vše nejlepší do nového roku.

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hoshi Hoshi | E-mail | Web | 3. ledna 2015 v 13:53 | Reagovat

V dřívějších dobách, kdy lidé bydleli převážně v chalupách a po večerech sedávali u pecí a vyprávěli si pohádky, měli předsevzetí kouzlo a snažili se jej dodržovat. Přeci jen dříve to vypadalo jinak než teď. V dnešní době si většina lidí dá nějaké předsevzetí a jak píšeš, nedodrží jej, také proč, že?
Když se nad tím člověk zamyslí, tak je to spíše přání to něco vykonat. Doufám, že se ti tvá přání splní :)

2 Ketrin Iskren Ketrin Iskren | Web | 3. ledna 2015 v 17:16 | Reagovat

Tak v tomhle s tebou naprosto souhlasím. Pořád jenom poslouchám různá předsevzetí, která jsou ještě ten den porušena a co víc - nezlepší se to třeba ani potom. Připadá mi to jako takový "trend". Co dělají ostatní, budu dělat i já. Zdá se mi to fakt pitomý :D Vážně pěkný článek k zamyšlení!

3 Dendy Dendy | Web | 5. ledna 2015 v 15:10 | Reagovat

S článkem naprosto rozumím. Nechápu, proč by si někdo měl dávat nějaká predzevzetí, když to může udělat člověk hned a ne až po  novém roce .. dneska jsme v angličtině psali cvičení a tam bylo Vaše předsevzetí a když jsem napsala, že žádné nemám, učitelka se na mě dívala, jak na nevím koho .. :)

4 andyy5 andyy5 | Web | 15. ledna 2015 v 19:38 | Reagovat

Ahojky, máš pravdu, ale i nemáš:D (tedy aspoň pro mě). Já si předsevzetí dávám, ale když už si ho dám, začnu ho vykonávat (pokud je to možno) hned na Silvestra večer. Mé předsevzetí je např. také to hubnutí a když jsem si toto předsevzetí dala, hned večer na Silvestra jsem ho začala vykonávat místo coly a brambůrků jsem si dala jenom vodu. Také mám předsevzetí psát si deník a toto jsem také hned vykonala. Já když si dám předsevzetí, prostě ho musím splnit a když ho nesplním, myslím si co ty :) Jinak moc ezký článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama