Někdy to není fér!!

14. ledna 2015 v 15:58 | Any |  Jsem skoliotikem
Každý někdy zažil den, kdy se mu nevedlo. Třeba jste zaspali, vůbec nestíhali a váš vzhled v lepším případě připomínal špatné ráno. V tom horším nepřipomínal nic. Celý den vás okolí pozorovalo s nedůvěrou, jestli to myslíte vážně nebo se vám jen ráno nevedlo.

Tak o tomhle, co jste si právě přečetli, moje články nebudou. Na mě totiž kouká pořád někdo a to nejsem nijak hezká. Ani jinak zajímavá, až na jedno! Mám skoliózu. Pokud se zrovna to dá brát jako zajímavost.

Co je to skolióza?? To je, vlastními slovy, nadměrné zakřivení páteře do starny. Pokud jste to nepochopili, tak si to najděte na wikipedii.

Před rokem a půl mi doktorka přišla na to, že mám víc vystouplou lopatku. Poslala mě k ortopedovi a ten na rentgen. Z toho vyčetl, že mám tuto "věc" a usoudil, že je to dost vážné a že musím jet dál. Tak jsme se vydali do Brna. Opět rentgen a pečlivější měření. Je to oficiální. Mám skoliózu! A a to dost vážnou. Naštěstí to nebylo tak hrozné, abych šla na operaci.

"Dáme ti ortézu." pravil doktor. Takže cesta na protetiku, kde jsem podstoupila "sádrování" a za dva týdny si pro ní přijeďte. Asi 18. června to bylo, když jsem se do toho poprvé upnula. Tu bolest si nedokážete představit!

Třicet minut stačilo a myslela jsem, že mi upadnou záda. Každej den dýl a dýl. Myslím, že jsem měla štěstí v načasování. Prázdniny byly sice zkažený, ale ten čas na navyknutí byl k nezaplacení. Mamka mi sestavila dokonce i rozvrh, kdy to budu nosti, abych do příští kontroly už vydržela celý den.

Ty prázdniny jsme jeli taky na dovolenou. Cestu jsem naštěstí nějak přečkala a nakonec to bylo celkem fajn. Každopádně se mi od 18. června změnilo celé období dospívání.

Někdy si naříkám, že to není fér, ale kdyby ten někdo, kdo to způsobil nevěděl, že to zvládnu, tak by to přece nedělal.

Jelikož by tohle povídání bylo dost dlouhé, tak vám ho rozkouskuju nějak podobně, jako Británii. Pro začátek a vstřebání informací by to mohlo stačit. Tak se snad sejdeme u dalšího článku.

Any
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 andyy5 andyy5 | Web | 15. ledna 2015 v 19:21 | Reagovat

Ahojky, moc krásný článek :). Je škoda, že máš skoliózu nebo jak se to píše, ale věřím, že všechno v pohodě zvládáš, protože si skvělá holka :)

2 Otavínka Otavínka | Web | 23. března 2015 v 16:50 | Reagovat

Klobouk dolů, že sis tako naprogramovala prázdniny. Ale třeba bude líp. Přeji Ti to.

3 Kačka Kačka | 3. dubna 2015 v 10:33 | Reagovat

ahoj, chci Tě trochu povzbudit i když to možná ani nepotřebuješ. Jsi chytrá holka a svým způsobem si se s korsetem smířila. Vim o čem píšeš. Já sama mám skoliozu od první třídy kdy mi na ni přišli. Dovedeš si to představit ? nejdřív jsem spala v sádrovým lůžku, chodila na rehabilitace, pobyty v nemocnicích a stejně jsem ho dostala. Nejdřív ten co je až po krk. Šílenost. Poslali mne do lázní na tři měsíce ve třetí třídě ! pak na půl roku asi v šestý. Tam mi už dali ten plastovej po prsa. Nosila jsem ho do osmičky pak už jsem to vzdala. Fakt jsem nemohla, puberta a vzdor. Nevim jestli mi pomohl. Ano, asi podržel páteř aby se nehoršila, ale pokud k tomu pořádně necvičíš, tak svaly bohužel ochabnout a jakmile ti ho sundaj, jde to zpátky. Ano jsem křivá, naučila jsem se rovnat, díky korzetu sedím a chodím rovně nicméně páteř rovná fakt není, ale kupodivu nebolí a umím si pomoc sama když už. I s křivou páteří mám muže a dvě krásný děti. Bohužel té mladší 6ti leté diagnostikoali skoliozu taky a rovnou jí chtěli dát korzet. Cvičíme denně a udělám cokoliv aby se historie neopakovala a nezažívala to co já. Máme do června čas a podle rtg se uvidí zda jí ho dají nebo ne. Já věřím, že to zvládneme a Tobě držím palce ať vydržíš a na blbečky se vyprdni. Většinou se posmívají Ti, co mají prblém samy se sebou ;-). PS: nezkoušela si třeba Dornovku ? četla jsem, že u takhle mladý holky super zabrala :-. My do toho jdeme. Měj se krásně

4 Any Any | Web | 4. dubna 2015 v 10:19 | Reagovat

[3]: Děkuju moc za povzbuzení. Jinak doktor mi na začátku říkal, že hodně holek to prostě nenosí, a možná i proto, že jsem nechtěla být ten špatný příklad, všechno dodržuju. Ještě jednou moc díky a Vám přeju, aby všechno dopadlo dobře.

5 chantalumbrella chantalumbrella | Web | 11. ledna 2016 v 18:13 | Reagovat

Nebudu tě litovat! Protože s tím, že ho musíš nosit nic neuděláš! Každopádně to zvládneš! ;) Já ho též nosila 3 roky a teď jsem již skoro 2 bez něj, poněvadž jsem skončila pod kudlou! Je mi hej! Korzet mám na půde a neustále přemýšlím, co s ním vyvedu! Chtěla jsem ho rozdupat  nebo z něj udělat sochu, ale takhle nevím, tak pokud bys měla nějaký nápady :D

6 Any Any | Web | 12. ledna 2016 v 6:45 | Reagovat

[5]: Já ho asi jednou slavnostně, za velkého průvodu, hodím do sběrného dvora, kde skončil i ten první :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama