Stačí nám jen maličkosti??

2. prosince 2014 v 16:03 | Any |  Témata týdne
...říkám si. Nejsou už lidé tak hamounští, že ke štěstí potřebují kvanta věcí??

Dívka už od svého kluka nechce jen jednu květinu, ale rovnou celý pugét. Proč už slečny nepotěší jen jeden prostý květ, který dokáže vyjádřit to, jak je pro svého přítele jediněčná?? Jsem romantická dušička a tak představa o tom, jak ke mně přijde a za zády drží ten jeden nejkrásnější květ, je prostě, romantická. Navíc to má i praktickou stránku věci. Malou kytičku snadno položíte u večeře na stůl nebo jí prostě někam schováte, ale co s kytící čítající padesát květů??

Nebo třeba Vánoce. Dnes už jsou jen o tom, že se dostanou nějaké dárky. U menších dětí to chápu, že ještě to pravé kouzlo Vánoc moc nevnímají, ale například moji vrstevníci by si už Vánoc mohli vážit víc. Když kolem sebe slyším, že jim rodiče slíbili nový telefon a počítač, tak si sama říkám, jak to budou mít jednou oni?? Až třeba nebudou moct svým dětem něco koupit, budou jim vyprávět o tom, jak ve svých mladých letech měli všechno, na co si vzpoměli?? Nejsou právě Vánoce pravým příkladem toho, že maličkosti dělají lidi šťastnými??

A co je vlastně maličkost pro mě?? Když nastoupím do tramvaje a téměř nikdo v ní není. Když mě pěknej kluk jen tak pozdraví. Když dostanu jediná ve třidé jedničku (což se děje dost často). Když můžu jít dřív ze školy.

Možná vám to přijde jako zvláštní maličkosti, ale mě stačí. A co ty vaše?? Souhlasíte s tím, že mnohým už maličkosti nestačí??

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 2. prosince 2014 v 16:48 | Reagovat

To s těmi květy mi připomnělo herečku Hellen Mirren. Ta od svého muže dostává jednu růži denně. :-)  
Dnešní doba je více materialistická. Také jsem nechápal spolužáky kolem, co se vytahovali, že k Vánocům dostanou tucet dárků a já byl rád za ty tři od rodičů a tety. A stačilo mi to. Vánoce beru jako to, že jsme se celá rodina opět sešli. Víc to neřeší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama