Co bych chtěla říct. (ale radši neřeknu)

10. prosince 2014 v 20:12 | Any |  Témata týdne
Je toho hodně, co na srdci mám. Avšak většinu raději neříkám.

To byla trocha poezie na úvod (mimochodem vlastní myšlenka). A je to vlastně pravda. Kolikrát už se vám stalo, že jste se nadechli a chtěli něco říct, ale to významné nadechnutí bylo prakticky zbytečné. Za ten malý zlomek vteřiny jste si uvědomili, že bude lepší tentokrát pomlčet.Několik takových případů jesm už sama osobně zažila. Bohužel hodněkrát jsem si nevhodnost mé poznámky uvědomila až když bylo pozdě. Ovšem nejde jenom o nevhodnost, ale i třeba o to, že bych se cítila trapně nebo bych se s někým pohádala i když jsem ten typ, který se snaží většinou být upřímný za každou cenu.

Mlčím v případě, kdy mě napadne něco, s čím by všichni ostatní nesouhlasili. Někdy prostě nemám sílu vášnivě debatovat o něčem, v čem se s nikým neshodnu. Je to potom zbytečné namáhání hlasivek a výsledek žádný. Když to ovšem stojí za to, do debat se směle pustím a to pak můžete mít argumenty jaké chcete.

Mlčím v případě, že by mi potom bylo trapně. Nebudu někomu říkat, že ho miluju, když vím, že by se mi potom vysmál. Nestojí to za to a své malé velké tajemství si nechám pro sebe. Nebudu takhle přeci někomu dělat radost tím, že se mi bude smát. Nebudu přeci dělat někomu špatné svědomí, že mou lásku neopětuje. Nebudu nikomu dávat příležitost posílat mé tajemství dál.

Mlčím v případě, kdy bych měla někoho ztrapnit nebo mu ublížit před ostatními. Na veřejnosti pro mě bývají upřímnosti tabu. Když vím o něčem, na co dotyčný nerad vzpomíná, mlčím. I když to třeba není špatná vzpomínka, ale nerad se o ní s někým baví, jelikož by mu pak bylo trapně a stydno, mlčím.

Známé přísloví praví "Mluviti stříbro, mlčeti zlato." A tím bychom se měli i řídit. Ona vlastně většina přísloví je velmi pravdivá. To ovšem neznamená, že bychom měli jen mlčet. Povídejme si, volejme na sebe nebo jenom šeptejme. Ale o jedno vás snažně prosím, před tím, než něco řeknete, zkuste trošku popřemýšlet, co to bude.

Any

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 11. prosince 2014 v 15:20 | Reagovat

Taky někdy raději mlčím, protože se nechci hádat nebo debatovat, přesně, nemám na to sílu ani chuť... :-D

2 paja-writes paja-writes | Web | 12. prosince 2014 v 12:52 | Reagovat

Přesně tak, máš moc krásný blog!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama