Ještě jednou

20. listopadu 2014 v 18:18 | Any |  Témata týdne
Když jsem si přečetla téma tohoto týdne, poněkud jsem zneklidněla. Co se po mně vlastně chce?? Ještě jednou. Všechno v životě se stane jednou poprvé a tohle všechno bychom ještě jednou poprvé chtěli zažít.

Ještě jednou bychom chtěli zažít první lásku. To nenucené vzrušení a motýlci v břiše. Já svou první lásku nejspíš teď zažívám. Píšu nejspíš proto, protože mi jednou někdo řekl, že lásku většinou hned nepoznáš. Ale když tu osobu před sebou vidíš, jak na tebe čeká a netrpělivě se rozhlíží, dojde ti, že láska to buď je nebo není. Každý rád vzpomíná na svou první lásku. Na to kouzlo okamžiku, kdy se konečně rozhodnete ho nebo ji oslovit. Na ten pocit, kdy váš protějšek souhlasí a vy se už nemůžete dočkat první schůzky. Na netrpělivé čekání příchozího dopisu, telefonátu nebo zprávy. Někdy sice první lásky nedopadly, třeba ani pořádně nazačaly, ale i tak na ně rádi vzpmínáme. Byla to PRVNÍ láska!!

Ještě jednou bychom chtěli zažít první den ve škole. Ten pocit, když vstoupíte do třídy plné spousta dětí a ještě více rodičů. Když vám maminka hledá místo, kam se máte usadit. Myšlenky, že nevíte, s kým se máte kamarádit. Netrpělivé očekávání příchodu učitelky, která vám bude namlouvat, že těchto devět let, bude to nejlepší a nejproduktivnější období života. Už žádný jiný rok, vám tohle říkat nebude. V nižších ročnících už je to zbytečné a v těch vyšších už jí to nikdo nezbaští.

Ještě jednou bychom chtěli zažít pocit vánočního vzrušení. Už nikdy to nebude takové, jako v dětství, kdy jsme netrpělivě očekávali zvonění zvonečku. Pamatujete si tu chvilku rodičovské nepozornosti?? Co tím myslím?? Mám na mysli chvilku, kdy nás spustili z očí a my své očko přitiskli ke klíčové dírce, v dobré vůli, že uvidíme Ježíška. To natěšení, co zase dostaneme, i když to bylo opět něco, o co jsme si nenapsali. Oblečení, které se nám líbilo a přitom jsme si ho nemuseli zkoušet. Jak moc mě nyní mrzí, že už tohle nezažiju.

Každý má jiný životní okamžik, který by chtěl ještě jednou zažít. Bohužel už nikdy. Špatně se to poslouchá, ale je to tak. Proto si všechno, co děláte poprvé užívejte. A víte co?? Užívejte si všechno co děláte. Nikdy nevíte, kdy to bude naposledy! Potom už si budete jenom říkat "Ještě jednou!!"

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 20. listopadu 2014 v 19:07 | Reagovat

Já zažívá první lásky skoro každý den, takže v tom u mě nic nehrozí. :-D První školní den bych opravdu znovu zažít nechtěl. :-? Vánoce možná.. nevím. Bylo to hezké o ničem nevědět a jen čekat na zazvonění a woha dárky, ale teď, když už jsem starší vím, že nejde jen o ty dárky a o ty chvíle s rodinou, které jsem miloval - když se všichni, celá rodina od A do Z sešla. :-)

2 Sakay Sakay | Web | 20. listopadu 2014 v 20:04 | Reagovat

to jsou hezký příklady:) úplně se v nich vidím:) až na ten první den ve škole...ten už ne:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama