Euro nebo Koruna??

1. listopadu 2014 v 0:55 | Any |  Ostatní
Třetím, celkem aktuálním tématem je zavedení eura v ČR.

Co si o tom myslíte!? Asi takhle. Já jsem zásadně proti tomu a mám dobré argumenty. Samozřejmě, že je to každého věc, co si o tom myslí a nechci tímto článkem nikoho ovlivňovat, ale přečíst si ho můžete.

Nemyslete si, že jsem nějak zaujatá, to ne, ale můj velmi přemýšlivý mozek vymyslel několik pro a proti, teda spíš proti.

  1. historická hodnota - jen se zamyslete (jasně, můžete se kouknout na Google), kolik zemí na světě používá koruny a tím nemyslím jen ty české. Usnadním vám hledání. Pokud jsem počítala správně, tak na světě existuje všeho všudy jen pět měn, které se označují jako koruna. A kdyby se tu našel nějaký šťoura, tak jsou to tyto státy: Česká republika, Dánsko, Island, Norsko a Švédsko. Celkem málo, nemyslíte?? A to bychom se o tuto výjmečnost měli připravit??
  2. ekonomická hodnota - tohle nemám zas až tak ze své hlavy, ale souhlasím s tím. Rodiče říkají, že některé státy, například Řecko, špatně dopadly až po přijmutí eura. Neříkám, že to byla určitě vina zavedení eura, ale také to nikdo nevyvrací.
  3. neshody - už vidím, jak se při referendu, které doufám že proběhne (když už by přišla myšlenka zavedení eura ve vážnou úvahu), jak se všichni hádají, že ta jejich volba je lepší. A nakonec, po ukončení, při vyhlášení výsledků by se zase vytahovali, že vyhráli. chápu, že tak to nejspíš bývá při každých volbách, ale stejně, jako argument se to hodí.

Znovu opakuji, že je to každého názor a že nejsem nijak zaujatá. Napište mi vyše názory nebo můžete hlasovat v anketě. A víte co?? ten první hlas je můj!! Protože se mi líbí naše Koruna a je to jeden z našich národních symbolů. A ano píšu Koruna s velkým K, protože je to NAŠE Koruna.

Any
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 5. listopadu 2014 v 12:50 | Reagovat

Byla bych moc ráda, kdyby zůstaly Koruny. Je to kousek historie :-) euro je takové cizí.
Stejným způsobem by mě mrzelo, kdyby třeba mizely původní jazyky a všude na světě se mluvilo už jen a jen anglicky nebo německy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama