2) Vánoční písničky

23. listopadu 2014 v 13:00 | Any |  Christmas edition
Zámerně nepíšu koledy! Já totiž nemyslím jenom koledy, ale k Vánocům přeci patří i všemožné popové vánoční písničky.

1/ KOLEDY
Tak když o ně tak stojíte, tak je dám na první místo. Jasně, koledy jsou neodmyslitelnou součástí českých Vánoc. Někdo je poslouchá při zdobení stromečku, někdo při večeři, někdo celý den. Předpokládám, že se najde jen nízké procento lidí, kteří by za Vánoce neposlouchali dobrovolně ani jednu koledu. Je to prostě naše tradice. A navíc se praví, co čech, to muzikant a tak je to prakticky naše národní povinnost. Asi nemůžu napsat jen jednu koledu, jako tu nejlepší nebo nejoblíbenější. Ráda si poslechnu většinu těch, které mám doma na CD. Když je odpoledne volná chvilka a nudím se, sednu ke stolu, něco tvořím nebo jen tak přemýšlím a při tom poslouchám koledy.

2/ ČESKÉ VÁNOČNÍ PÍSNĚ
Tak tady jednoznačně říkám Bim Bam od Spirituál Kvintetu. Taková uklidňující melodie mi k Vánocům pasuje. Můžu říct, že je to oblíbená púísnička prakticky celé rodiny. Znám jí už od útlých let, kdy nám jí hrál tatínek na kytaru. Ještě bych ráda zmínila jednu českou a tou je Půlnoční od Václava Neckáře. Není to má nejoblíbenější, ale ráda si jí poslechnu, taky pro uklidňující melodii. Předem se omlouvám za video k Bim Bam, ale bohužel jsem jinde nenašla originál se zpěváky a bez nijakých úprav videa.3/ ZAHRANIČNÍ VÁNOČNÍ PÍSNĚ
Tak těch je na světě asi nejvíc. Moc ráda je poslouchám a na mobilu jich taky pár mám. Když píšu článek, tak si klidně vánoční pustím, no a?? Mám na Youtube svojí oblíbenou skupinu písniček, které poslouchám dost často. Co se týče toho jaké přesně, tak to moc neřeším, když se mi líbí, tak si jí pustím. I když jsem vysazená na ty starší, jako je Let it snow nebo Jingle bell rock. Poslední dobou ujíždím na Thank God It´s Christmas od Queenů. Jak jste mohli v předešlém článku zjistit, tak mám moc ráda CocaCola vánoční reklamy a písničky k nim patřící. Proto v mém mobilu nechybí Something in the air a Shake up Christmas. Jelikož předpokládám, že tyto písničky znáte, dám vám sem pro představu již zmiňovanou Thank God It´s Christmas. Skvělá písnička od skvělé skupiny.To by bylo k vánočním písničkám vše. Nezapomeňte, že za týden už je tu první adventní neděle, tak se pořádně připravte, teď to teprve začne!

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 11. prosince 2014 v 15:25 | Reagovat

Vánoční písničky moc ráda nemám....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama