Kdo by měl mít respekt??

1. října 2014 v 17:37 | Any |  Ostatní
Druhé vážné téma: Autority

V dnešní době se často setkávám s tím, že někteří mladí lidé mají dost velký problém s tím, kdo by měl být pro ně autorita. Vím, je mi teprve 13, ale nejspíš mám trošku jiné myšlení, než někteří moji vrstevníci. Navíc mám jasné příklady z první ruky, díky tomu, že i v mé třídě pozoruji pár těchto "úkazů". A o co mi vlastně jde??Jde mi o to, že děti, respektive teenageři nemají v dnešní době před nikým respekt. Když někdo něco provede a je mu absolutně jedno, co ho čeká za trest nebo se dokonce hádá s učitelkou o tom, že on to nebyl, přitom je evidentní, že ano. Nechci domýšlet, jak tito lidé dopadou v budoucím zaměstnání. Nejlepší jsou ti, kteří mají ve škole problém a zavolají si na vyučujícího rodiče. Ti samozřejmě stojí pevně jako skála za svou ratolestí a neúnavně opakují, že jejich potomek je naprostý andílek! Kde potom asi děti tyto názory berou, když ani rodiče nejsou schopni jim vysvětlit, že nebudou vždycky ti nejhlavnější??
Ovšem nechci zůstávat stále jen ve škole. Přesuňme se například do nějakého parku na lavičku. Partička mladých lidí si vesele pokuřuje a přitom sedí na opěradle lavičky. Starší pán s pejskem je lehce upozorní, že by si mohli sednou na určené místo a oni namísto toho, aby poslechli nebo se jen omluvili a odešli, sedí dál a nasadí tomu korunu tím, že dotyčného pána ještě urazí. Potom se cítí jako největší hrdina a king, že někoho urazil. Proč?? Mně to přijde spíš ubohé.
Proč si v dnešní době všichni myslí, že jsou borci, když někoho staršího urazí?? Chtěla bych žít v první polovině minulého století, kdy měli ještě žáci ze svých učitelů respekt, lidé byli uctivější a chovali se k sobě mnohem lépe.

Nevím proč se dnešní děti nedokážou nikomu podřídit. Myslí si, že by se tím ponížili?? Asi, ale na to nejspíš nikdy nepřijdu.

Any
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eyeless Jackie Eyeless Jackie | Web | 7. října 2014 v 19:13 | Reagovat

Chtěla bych takové lidi vidět za 20 let, až budou ,, dnešní mládeži" nadávat za málo respektu.Já jsem se vždycky snažila respektovat učitele, starší lidi a vůbec vyšší autority, ale to co se dneska děje mezi dětma je příšerné...Mám pocit, že mezi ně nepatřím...
Jinak moc hezký blog! Na to, že je ti 13 krásně píšeš :-)

2 Any Any | Web | 8. října 2014 v 19:44 | Reagovat

[1]: Taky si říkám, že se mezi svojí generaci moc nehodím. Ale co s tím nadělám!? Jinak moc díky. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama