Chvilka nostalgie

28. října 2014 v 12:42 | Any |  Zaostřeno na mě
Na úvod, pro ty, kteří neví, co znamená slovo nostalgie. Já toto slovo beru tak, že vzpomínám na něco, co bylo například v mém dětství super, ale dnešní děti už to vůbec neznají.

Při dnešní chvilce nostalgie zavzpomínám na úžasné animované seriály, které jsem opravdu milovala a nejčastěji je vysílaly v kouzelné školce nebo ve studiu kamarád, ovšem dříve to bylo ještě Hřiště 7.

Jako první musím určitě zmínit Pana Dubínka. Byl vysílán v Kouzelné školce a mám takový pocit, že ho tam občas vysílají dodnes. Tento úžasný seriál jsem opravdu milovala a ještě dnes si dělám legraci, že Pan Dubínek byl mužem mého dětského srdce. Podle mě tento seriál splňoval parametry dětského seriálu. Byla v něm zvířátka, kladní i záporní hrdinové a v každém dílu byl vyřešen nějaký zdánlivě jednoduchý a pro starší lidi usměvný problém. Hodně dílů si pamatuji a všechny postavičky bych z toho seriálu poznala. I úvodní znělka se nedá zapomenout. Díly se dají naleznout na YouTube, pokud by měl někdo zájem.

Druhý seriál, který miluji dodnes je Líza. Dívenka s hranatou hlavou, "anténkami" na hlavě, oblíbenou panenkou a plyšovým medvědem, tlustou sousedkou a otcem, který se vždy chová jako úplný debil. Líza každý díl komentuje normálním hlasem, ale zvuky, které vydávají její rodiče a všichni kolem jsou opravdu nezapomenutelné. Nejoblíbenější díl?? Mince! Rozhodně shéldněte pro představu. Ale i na ostatní díly, dostupné na YouTube se mrkněte.
Jako poslední bych chtěla zmínit Muminky. Na obsah dílů si už moc nepamatuji, ale seriál samotný zůstane pořád v mém srdéčku. Takoví malí, roztomilí hrošíci, kteří zažívají různá dobrodružství. Super seriál. Všimla jsem si, že ho znovu vysílají na ČT :D, ale už to není ono. Původně to byl seriál kreslený a nyní z něj udějalí nějaké loutky?? Radši se ani dívat nebudu. Mou vzpomínku by to mohlo poněkud poškodit. Pro představu vám sem dávám první díl.

Poznáváte nějaký z těchto seriálů nebo máte své vlastní?? Rozhodně mi napište do komentářů a zavzpomínáme si společně.

Any
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 5. listopadu 2014 v 12:55 | Reagovat

Jé, pana Dubínka znám, býval kouzelný, a Lízu také :-) Pro mne jsou to ale moderní pohádky, to už jsem byla velká. Ale Mumínci!! To je naše dětství :-D Líbilo se mi, jak to bylo z takového úplně jiného světa :-) co chodilo když jsme byli menší? já už ani nevím. Magion! se to jmenovalo

2 Gil Gil | Web | 5. listopadu 2014 v 12:56 | Reagovat

A Jů Hele neděle, ale to se nám tak nelíbilo jako Magion :D

3 Jan Bačák Jan Bačák | 26. června 2016 v 12:05 | Reagovat

Dubínek je pěkný, občas se na to dívá moje o generaci mladší sestra, když byla Kouzelná školka, byl jsem už větší a Hřiště 7 moc neznám, byl jsem už velký, když to začali dávat. Jinak v mém dětství to byly nejdřív Kuřátka (nejhezčí byly díly se Štěpánkou Haničincovou), Jů a Hele neděle, Magion a taky trochu pamatuji i Vegu se Standu Hložkem... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama