Každý má právo na štěstí!

1. září 2014 v 0:05 | Any |  Ostatní
Ráda bych vás nejdříve zasvětila do základní myšlenky těchto článků. Rozhodla jsem se psát jednou do měsíce články na téma, které si sama zvolím. Jelikož je to moje volba a jelikož svět není jenom o tom super, články budu směřovat k většímu tématu a to problémy společnosti. Proto vždy první den v měsíci očekávejte článek o nějakém problému, který by nám neměl být lhostejný, ale zavíráme před ním dveře.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jako první téma jsem si zvolila: Adopci dětí párů stejného pohlaví

Rozhodně mě neodsuzujte za mé názory. Chápu, že každý má jiný názor a pohled na věc a ne s každým se mohu shodnout.

Určitě ti, kteří sledují zprávy v televizi nebo na internetu vědí, že se zrovna tenhle problém poslední dobou řeší. Mě by zajímalo, proč jsou kolem toho takové obstrukce. Proč je tolik lidí proti?? Vždyť ve společnosti, kde by si měli být všichni rovni by se zrovna tohle řešit nemělo. Ráda bych napsala několik důvodů, proč si myslím, že by se tato adopce měla povolit.

Každý člověk by měl mít právo na rodičovství, ať žije se ženou nebo s mužem. Když si někdo neváží daru, že má dítě a po porodu ho hned bez žádných důvodů odloží nebo je dítě svými rodiči týráno, končí většinou v dětských domovech. Z těchto zařízení se je snaží homosexuální páry vysvobodit. Ten, kdo zastává tak trochu puritánský názor, že rodina je tvořena mužem, ženou a jejich dětmi se podle mě mýlí. Pokud děti nejsou v této rodině šťastné, je jedno, jestli má dítě jednu maminku a jednoho tatínka, dvě maminky nebo dva tatínky. Oni ty děti budou mít rádi přeci stejně. Děti stojí o to, aby je někdo poplácal po rameni, když dostanou jedničku ve škole, pohladí po vlasech a obejmou, když se jim nedaří a pomohou z problému, když udělají chybu. Rodičovská láska je nekonečná a pokud se někomu odpírá, není to správné. Možná to teď zní trochu, jako že říkám, aby byly děti rozmazlovány, ale když někdo dostane ve škole trojku, nemusí hned schytat facku. Rodiče by měli vycítit takový zlatý střed, kdy nejsou děti rozmazlovány ani trestány za každou blbost. Ale to už směřujeme trošku někam jinam.

Pokud alespoň trochu souhlasíte, už to je malý krůček k tomu, aby se tato adopce jednoho krásného dne povolila. Já osobně v to doufám. Až se to stane, myslím si, že se bude moci o něco více říkat, že jsou si všichni rovni.

Any
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 1. září 2014 v 21:36 | Reagovat

Ano určitě je lepší mít dva milující tatínky/maminky, než tradiční, ale třeba rozhádané rodiče, co dítě nechtějí a popotahují ho po dětských domovech :-)

2 Any Any | Web | 3. září 2014 v 7:19 | Reagovat

Ahojky, prosím všechny, kteří si přečtou tento nebo jakýkoli jiný článek, aby jste mi napsali (pokud budete chtít)nějaké téma na další články. Když budu vědět, co chcete číst, lépe se mi bude psát.

Any :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama