Země snů??

18. srpna 2014 v 12:07 | Any |  Zaostřeno na mě
Druhé téma - oblíbená země.

Tak tohle klání jednoznačně vyhrává Velká Británie. Dřív jsem milovala Francii, což je taky super země, ale Velká Británie v poslední době vítězí na plné čáře. Určitě je to taky tím, že tam v září jedu na týden se školou (a se sestrou). Budeme bydlet v hostitelských rodinách a bude to super. Na VB mám ráda hodně věcí. Celkově tu kulturu a bohatou historii, to že tam pořád vládne monarchie a že je to takový užasný stát. Taky o VB vím hodně věcí, což asi k tomu patří, když je to má oblíbená země.

Když vezmu první jmenovanou věc, která mě okouzluje, tedy kulturu, tak nikdo nemůže popřít, že by nebyla bohatá. Ať už je řeč o kultuře národní, tj. zvyky, tradice atd. tak i kultura, týkající se divadla, filmu a celkově umění. Národní kultura celého souostroví je pro mě tak zajímavá. Vždyť odtud pochází i část zvyků USA. Jenom Vánoce jsou si tak podobné, až na pár odchylek, které už si každý národ poupravil prostě po svém. Pokuď se nyní zaměříme na kulturu branou jako umění, je si VB s USA taky dost podobná, až na to, že USA má prostě HOLLYWOOD. Ale podle mě, a teď to neberu podle nijakých statistik, se u nás v ČR objevuje hned po filmech z USA nejvíc filmů z tohoto ostrovního státu. Samozřejmě nepočítám filmy české, které mají u nás jistě největší zastoupení.
Historie VB mi přímo učarovala a to také díky naučnému pořadu Horrible Histories z dílny BBC, který jsem již zmiňovala ve článku "Kdo jsem??". Vím toho už celkem dost a nehodlám přestávat. VB byla jisto jistě jedním z nejdůležitějších států během historie. Jeho výhodná ostrovní pozice jí určitě pomohla v nejednom těžkém souboji. Za zmínku určitě také stojí to, že je VB kolébkou mnoha vynálezů, jako např. metro, vysavač, žárovka aj.
Na britské monarchii se mi líbí, že je ve svém státě oblíbená. Každý se raduje, když se někdo bere, když se někdo narodí (inspirovala jsem se nedávnými událostmi páru Williama a Kate), ale zároveň každý smutní, když se stane nějaká tragédie viz tragická smrt Lady Diany. Kdybych byla brit, taky bych měla královskou rodinu ráda.

Na závěr bych chtěla dodat to, že Velká Británie je podle mě, ten nejlepší stát na Zemi, ale je to jen můj názor. Každý má určitě svou oblíbenou zemi. Pro někoho je to země, kterou obdivuje jako stát nebo se mu líbí jeho kultura, příroda, historie. Určitě si vážím lidí, kteří jsou vlastenci a milují svou zemi. Já mám taky ráda Českou Republiku i když není dokonalá, ale mohli bychom se mít mnohem hůř. A také neříkám, že je nějaká země dokonalá (až na Velkou Británii).Ne to je jen vtip, protože ani ta není dokonalá a všude se něco najde.

Pokuď jste vydrželi číst až do konce, patří vám můj dík. Pište mi prosím, jaká je vaše oblíbená země a o čem byste chtěli další článek.

Any
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 18. srpna 2014 v 22:44 | Reagovat

Úžasně píšeš, je hrozně zajímavé od začátku až do konce, krásně napsané!! :-)  :-) Ani jediná věta tam není odbytá. Vážně krásný zážitek číst to, děkuji! :-)
Moje nej země Indie, Tibet :-)
  Ale miluji všechny země, VB také na jedněch z dalších předních míst :-)
V anketě jsem hlasovala, téma zadala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama