Sluchátka do uší a 3, 2, 1...

22. srpna 2014 v 11:34 | Any |  Zaostřeno na mě
Třetí téma - hudba.

Jak začít?? Hudba je prostředek, jak někoho naštvat a někoho naopak uklidnit nebo rozveselit. Všechno je to o tom, že každému se líbí jiný druh či styl hudby. Ovšem ani jeden styl není špatně. Pokuď někdo poslouchá těžkej metal, tak ať. Pokuď se někomu líbí duchovní hudba, ať jí poslouchá. Zpívá-li si někdo lidové písničky nebo dechovku (což vyjde nastejno), ať zpívá. Když se někdo uklidní u vážné hudby, nebudeme mu přeci vypínat rádio nebo gramofón a nebudeme zapínat MP3 a bláznivě tančit zrovna, když bude chtít mít chvilku pro sebe.

Co se týče mě, tak žiju s hudbou už od malička. Před spaním nám naši nečetli pohádky, ale zpívali! Maminka potichounku lidovky a tatínek na židli s kytarou na koleni zpíval všemožné country a jiné, které mu přišli do úst. Takovéhle večery jsem opravdu milovala a když si na to vzpomenu, pochybuji, že se někdo může pochlubit stejným zážitkem z dětství. Asi v pěti letech jsem začala chodit do lidové školy, zkráceně ZUŠky, na zpěv. Sestra tam chodila už pár let a když jsem na ni čekala párkrát jsem si s nimi zpívala a tak její učitelku napadlo, že by se mi tam mohlo líbit. Vydržela jsem to asi tak do čtvrté třídy. V té době jsem měla hlas celkem čistý a dosti specifický (což už v dnešní době taky není pravda). Na svůj věk nebyl moc vysoký, spíš naopak a to mi zůstalo asi až do teď. Sestra sice říká, že zpívám dobře, ale je to sestra. Učitelka mě brala se sestrou na různé soutěže, ale narozdíl od sestry jsem nebyla moc úspěšná (z okresní soutěže si sestra přivezla každý rok nějakou cenu). To byl asi i jeden z důvodů, proč mě to přestalo bavit. Být každoročně vláčena na soutěže, kde se věčně opakoval scénář čekáš, zpíváš, čekáš, jedeš domů s diplomem za účast. Taky jsem celkem velký trémista a tak není divu, že jsem skončila.

Když se zamyslím nad tím, jaký žánr ráda poslouchám, řenu nejspíš pop a rock n roll. Mám ráda taneční melodie, které ve mně probudí to, co asi nikdo a nic jiného. Tancuju ráda, ale pokuď možno sama. Mám celkem podivné taneční kreace, které nemusí nikdo vidět. Když jsem sama, tak si občas zpívám. Když bohužel sama nejsem, prožívám poslouchanou písničku tak, že jakoby zpívám, ale bez hlasu. Prostě jenom otvírám pusu na slova. Z oblíbených skupin vyjmenuji Queen a The Baseballs. Ze zpěvaček řeknu nejspíš Katy Perry a Pink. Nedivte se, že jsem nenapsala žádného zpěváka, ale od žádného neposlouchám tolik písniček, abych mohla napsat, že je to můj oblíbený zpěvák. Co se týče oblíbených písniček, mám jich hodně. Každou chvíli nějaká nová, ale staré stále zůstávají. Od The Baseballs je to Umbrella, skupina Queen má celý repertoár skvělý, od Katy Perry mám nejradši Birthday a u Pink mě zaujala písnička Just Give Me A Reason. Teď zrovna ujíždím na Dance With Me Tonight, kterou zpívá Olly Murs.

Muzika mi pomáhá při psaní článků. Vždycky než začnu, dám si sluchátka do uší a zapnu nejoblíbenější songy. Dokážu se tak líp soustředit (i když někdy ujedu a bláznivě trsám i u počítače). Myslím, že hudba je jeden z nejlepších prostředků na uklidnění duše. Navíc, jak praví učitelka hudební výchovy, hudba byla dřív, než mluvené slovo. Od pradávna se do něčeho bouchalo a tak se prakticky vytvářely první hudební nástroje, ale to už jsem trochu někde jinde.

Doufám, že jste neusnuli a dočetli až do konce. Prosím pište mi do komentářů vaše oblíbené písničky a interprety. Taky můžete zanechat nápad na další téma.

Any
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 22. srpna 2014 v 15:58 | Reagovat

Báječný článeček, úžasně píšeš!! :-)  :-) A je krásné, jak vám vaši rodiče zpívali :-) To je bezva že píšeš u hudby, já taky a mám s tím podobné zážitky :D
Nejlepší je, když má člověk sluchátka a už se neudrží a něco ze slov písně mu nadšeně  ujede nahlas a všichni se otočí :D
A ráda jsem si poslechla klipy :-)
Děkuji!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama